Drodzy Rodzice!

Już niedługo nasze Maluchy wezmą udział w wyjątkowych warsztatach „Cool-turalny maluch”. Są to specjalne zajęcia z savoir vivre dla dzieci, które poprowadzi dla nas Pani Dagmara Łuczka – ekspert etykiety, założycielka „Projektowni wizerunku”.

Program warsztatów:

25.04.2018 (środa) godzina 14.00 – Warsztat „Czym jest kultura o savoir vivre?”

Dzieci dowiedzą się czym jest kultura, co oznacza savoir vivre i dlaczego pewne zasady warto znać. Opowiemy sobie o najważniejszych cechach osoby kulturalnej i dobrze wychowanej. W formie zabawy zostaną omówione tematy związane z:

·       Punktualnością

·       Zwrotami grzecznościowymi

·       Szacunkiem dla dorosłych, koleżanek i kolegów

·       Kulturą słowa i wypowiadania się

24.05.2018 (czwartek) godzina 14.00 – Warsztat „Witanie się, przedstawianie i zwroty grzecznościowe”

Stosowanie zwrotów grzecznościowych to bardzo ważny element budowania wśród dzieci świadomości, że obowiązują nas pewne zasady, które świadczą o tym jak jesteśmy postrzegani. Umiejętność odpowiedniego stosowania słów takich jak „dzień dobry”, „do widzenia”, „dziękuję”, „przepraszam” czy „poproszę” świadczą o wysokiej kulturze osobistej dziecka. Ważną częścią warsztatu będą ćwiczenia praktyczne z zakresu przedstawiania się oraz zachowania podczas rozmowy z drugą osobą (co wypada, czego nie wypada)

·       Magiczne słowa

·       Umiejętność słuchania i nieprzerywania

·       Podanie dłoni i zasady z nim związane

·       Różne formy powitań

·       Kłanianie się i pozdrawianie

·       Mowa ciała

14.06.2018 (czwartek) godzina 14.00 – Warsztat „Kultura na co dzień”

Omawiane będą zachowania w środkach transportu, w kinie, tetrze, korzystanie z telefonu komórkowego. Podczas tego warsztatu dzieci dowiedzą się, w jaki sposób mogą być cool-turalnymi maluchami. Poruszone zostaną tematy

·       Zachowania w autobusie

·       Składania wizyt

·       Rozmów telefonicznych i zasad korzystania z telefonu

Każdy warsztat potrwa ok 30-40 minut.